Posúdenie kvality súdnym znalcom

Dokončený dom skrýva väčšinu informácií o svojej kvalite. Nie je vidieť aká je kvalita murovania, kvalita hydroizolácií. Nie sú vidieť inštalácie ani prevedenie tepelných izolácií. Nákup už postaveného domu môže tak byť veľkým rizikom.

Aby sme priniesli istotu svojim klientom a zároveň zvyšovali budúcu likvidnú hodnotu našich domov, zaviedli sme inštitút prehliadky súdnym znalcom. Práve materiály, ktoré sú v dokončených domoch skryté, nechávame posúdiť znalcom a žiadame o detailný posudok kvality realizovaného domu.

Posudok znalca dáva istotu našim klientom v priebehu stavby domu. Je však tiež zárukou kvality domu, pokiaľ by neskôr došlo k predaju. Pre vysokú hodnotu posudku využívame na tieto výhradne súdnych znalcov.

”Náš záujem o najvyššiu kvalitu stavby je rovnaký so záujmom každého z našich klientov. Posudok súdneho znalca vnímame ako ďalší stupeň kontroly. Nie je problém, pokiaľ kontrola objaví nedostatok. Problém by bol nedostatok prehliadnuť.” Ján Černý, výrobný riaditeľ

Tiež vďaka posudkom súdnych znalcov banky vnímajú domy ES ako vysoko kvalitné. Tento pohľad bánk znižuje úrokovú mieru, za ktorú naši klienti čerpajú svoje hypotéky. Tiež pre posudky súdnych znalcov je hypotéka ES významne lacnejšia ako bežná hypotéka na trhu.

Aktualizované: 9.4.2014 späť

Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Pokiaľ sa Vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať ucelené informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.